Sieć bezprzewodowa WiFi

Częstym problemem wśród mniej zaawansowanych użytkowników jest zła konfiguracja routerów sieci bezprzewodowej. W tej chwili większość domowych routerów wyposażona jest w punkt dostępowy sieci bezprzewodowej WiFi. Niestety standardem w domach jest brak jakichkolwiek zabezpieczeń sieci bezprzewodowej, co umożliwia osobom wyposażonym w laptop lub nowoczesny telefon komórkowy na swobodne korzystanie z Państwa Internetu. Użytkownik rzadko jest świadomy problemu, zauważa tylko wolno działający Internet.

Użytkownik, który korzysta z Państwa sieci nieautoryzowany, ma możliwość zmienić ustawienia routera, podsłuchiwać transmisję z Państwa komputera i wiele innych. Jest to realne zagrożenie z którego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Użycie stosownych zabezpieczeń eliminuje problem z włamywaczami. Internet będzie działał szybciej, dzięki poprawnej konfiguracji zabezpieczy nas przed dostępem osób postronnych a jednocześnie nie sprawi, że korzystanie z niego będzie trudniejsze. Warto zlecić konfiguracje routera specjaliście.