Wymiana kabla w zasilaczu laptopa

ByTomasz Sarnecki

Wymiana kabla w zasilaczu laptopa

Jeśli kabel w Twoim zasilaczu od laptopa wygląda jak ten na zdjęciu powyżej to pora na jego wymianę. Najczęściej uszkodzeniu ulega wtyczka i kabel przeciera się u nasady. Odradzamy zaklejanie przetarcia taśmą klejącą, to tylko maskowanie problemu które nie jest naprawą. W tym przypadku uszkodzenie wtyczki było spowodowane wyrwanym gniazdem ładowania w laptopie. Jeżeli Twoje gniazdo czasem nie łączy, wymaga ułożenia kabla ładowarki w określony sposób albo w skrajnych przypadkach położenia na podwyższeniu np książce to jest po prostu do wymiany. Gdyby naprawa została wykonana na czas wtyczka nie uległaby uszkodzeniu. Na zdjęciu wyraźnie widać powiększoną średnicę wewnętrzną wtyczki oraz jej nieregularnie kształty spowodowane wypaleniem. Charakterystyczne dźwięki cichego bzyczenia/strzelania z okolic gniazda ładowania podczas poruszania wtyczką to już ostatni dzwonek. Im wcześniej laptop zostanie naprawiony tym niższy koszt naprawy.

Koszt wymiany kabla to 40zł, w cenę wliczony jest markowy kabel. Zasilacz wygląda jak nowy, posłuży jeszcze długo. Naprawa oryginalnej ładowarki to znacznie tańsze i lepsze rozwiązanie niż zakup zamiennika.

About the author

Tomasz Sarnecki administrator

Informatyk z zawodu i zamiłowania. Od 2007r właściciel firmy Perfect Systems. Specjalista do spraw bezpieczeństwa IT, serwisu urządzeń elektronicznych, sieci komputerowych. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat nowoczesnych technologii, motocykli oraz włoskiego espresso.