Największe win ratio postaci LoL sezon 7 i najgorsze statystyki bohaterów

ByTomasz Sanecki

Największe win ratio postaci LoL sezon 7 i najgorsze statystyki bohaterów

Przy tak wielu championach zachowanie zbalansowanej rozgrywki jest nie lada wyzwaniem. Zawsze pewne postacie będą po prostu słabsze i statystycznie wypadną gorzej od innych.

Kto obecnie radzi sobie najgorzej ze wszystkich? Który bohater może „pochwalić się” najniższym win ratio w całej grze?

Najniższe win ratio w League of Legends

Dla lepszego porównania, warto wspomnieć, że obecnie najczęściej wygrywającymi postaciami w dywizjach Emerald+ są Yorick (55,46%) oraz Nilah (55,22%).

Na każdej linii znajdzie się champion, który ma solidne winratio i jest dobrym wyborem na ten moment.

Jak to wygląda z drugiej strony tabeli?

Champion Win rate Pozycja
Skarner 45,82% Najniższe win ratio w całej grze
Mel poniżej Skarnera Jedna z najnowszych bohaterek LoLa
LeBlanc niski współczynnik wygranych Rework przyjęty w dość skrajny sposób

Jak możemy zauważyć, najczęściej przegrywającym bohaterem ze wszystkich w League of Legends, jest Skarner. W tej chwili wygrywa jedynie 45,82% gier. To jedyny champion, którego współczynnik wygranych spadł na ten moment poniżej 46%.

Na drugim miejscu jest Mel, jedna z najnowszych bohaterek LoLa, postać, która dołączyła do gry po swoim debiucie w serialu Arcane.

Na liście zauważyć można również LeBlanc, która nie tak dawno temu otrzymała rework. Ten został przyjęty w dość skrajny sposób - jedni go wychwalali, podczas gdy inni pisali szczegółowe wyjaśnienia, dlaczego wspomniany rework jest dowodem na lenistwo Riotu (Riot nie postarał się przy reworku LeBlanc z LoLa? Konkretne przykłady).

ZOBACZ - Gracze LoLa zastanawiają się, dlaczego każdy profesjonalny gracz używa tej konkretnej skórki

Na ten moment opublikowano listę najbliższych buffów i nerfów. Okazuje się, że Mel, która nie radzi sobie najlepiej, zostanie wzmocniona.

Najgorsze win ratio championów LoL

Top 5 Championów na poszczególnych liniach

Ranking championów pokazuje, że w każdej roli można znaleźć postacie wyjątkowo skuteczne w aktualnej mecie.

Top Lane

  • Quinn - Win Rate 53.5%, Tier B
  • Singed - Win Rate 52.4%, Tier S
  • Poppy - Win Rate 52.3%, Tier A
  • Heimerdinger - Win Rate 52.0%, Tier A
  • Warwick - Win Rate 51.8%, Tier S

Jungle

  • Quinn - Win Rate 53.5%, Tier B
  • Ivern - Win Rate 52.8%, Tier A
  • Poppy - Win Rate 52.3%, Tier A
  • Rek'Sai - Win Rate 52.2%, Tier A
  • Shyvana - Win Rate 52.0%, Tier S

Mid Lane

  • Fizz - Win Rate 51.7%, Tier S
  • Gangplank - Win Rate 51.7%, Tier S
  • Tristana - Win Rate 51.5%, Tier A
  • Vex - Win Rate 51.5%, Tier A
  • Vladimir - Win Rate 51.5%, Tier S

ADC (Bot Lane)

  • Nilah - Win Rate 52.8%, Tier C
  • Kog'Maw - Win Rate 52.6%, Tier B
  • Xayah - Win Rate 52.1%, Tier A
  • Jinx - Win Rate 52.1%, Tier S
  • Tristana - Win Rate 51.5%, Tier A

Support

  • Taric - Win Rate 53.8%, Tier B
  • Thresh - Win Rate 52.8%, Tier S
  • Rell - Win Rate 52.3%, Tier A
  • Poppy - Win Rate 52.3%, Tier A
  • Braum - Win Rate 52.2%, Tier A

Ranking championów na patch 16.15

Ranking championów na patch 16.15. Sortuj według roli, win rate i tier. Aktualizowane automatycznie co patch.

Ostatnia aktualizacja: Patch 16.15

Przykłady mocnych i słabszych wyników według ról

  • Top Lane - Najlepsi: Swain, Kayle, Tryndamere, Quinn, Pantheon
  • Top Lane - Najgorsi: Ryze, Nunu, Aatrox, Shyvana, Maokai
  • Jungle - Najlepsi: Ivern, Shaco, Nunu, Master Yi, Xin Zhao
  • Jungle - Najgorsi: Aatrox, Diana, Makai, Camille, Nautilus
  • Mid Lane - Najlepsi: Anivia, Ahri, Annie, Swain, Fiddlesticks
  • Mid Lane - Najgorsi: Nunu, Nidale, Ryze, Varus, LeBlanc
  • AD Carry - Najlepsi: Kog’Maw, Twitch, Ziggs, Vayne, Caitlyn
  • AD Carry - Najgorsi: Varus, Corki, Urgot, Jhin, Quinn
  • Support - Najlepsi: Sona, Blitzcrank, Janna, Soraka, Lulu
  • Support - Najgorsi: Nunu, Miss Fortune, Lux, Annie, Bard

Lek na 50% win rate czyli jak nie flipować- VOD Review Ashe E1 ADC

Jak czytać tier listę LoL

Tier lista League of Legends to ranking championów oparty na danych z rankowanych gier na poziomie Diamond+ (dane z LoLalytics).

Każdy champion jest przypisany do jednego z pięciu tierów - od S (najsilniejszy) po D (najsłabszy) - na podstawie trzech kluczowych wskaźników: win rate, pick rate oraz ban rate.

S-Tier - najsilniejsi championowie w obecnej mecie. Win rate powyżej 52% przy znaczącym pick rate.

A-Tier - solidne, niezawodne picki (50.5-52% WR).

B-Tier - przeciętni (~50% WR).

C-Tier - poniżej średniej (48-50% WR).

Aktualizacja 7.5 i zmiany w wynikach bohaterów

Aktualizacja 7.5 jest już chwile z nami na serwerze. Przyjmy się najlepszym i najgorszym bohaterom w tej aktualizacji.

Top Lane

Najlepsi: Swain - 54.14%, Kayle - 54.12%, Tryndamere - 53.60%, Quinn - 52.93%, Pantheon - 52.79%.

Najgorsi: Ryze - 39.38%, Nunu - 39.76%, Aatrox - 40.25%, Shyvana - 42.02%, Maokai - 46.44%.

Jungle

Najlepsi: Ivern - 55.75%, Shaco - 54.83%, Nunu - 53.70 %, Master Yi - 53.11%, Xin Zhao - 53.03%.

Najgorsi: Aatrox - 37.92%, Diana - 44.12%, Makai - 44.29%, Camille - 44.63%, Nautilus - 44.80%.

Mid Lane

Najlepsi: Anivia - 54.90%, Ahri - 53.81%, Annie - 53.51%, Swain - 53.35%, Fiddlesticks - 53.16%.

Najgorsi: Nunu - 26.00%, Nidale - 38.50%, Ryze - 38.74%, Varus - 39.19%, LeBlanc - 42.15%.

AD Carry

Najlepsi: Kog’Maw - 55.09%, Twitch - 54.06%, Ziggs - 53.63%, Vayne - 51.91%, Caitlyn - 51.70%.

Najgorsi: Varus - 44.78%, Corki - 46.15%, Urgot - 47.27%, Jhin - 48.47%, Quinn - 48.70%.

Support

Najlepsi: Sona - 53.23%, Blitzcrank - 52.90%, Janna - 52.82%, Soraka - 52.70%, Lulu - 52.61%.

Najgorsi: Nunu - 41.72%, Miss Fortune - 43.66%, Lux - 44.44%, Annie - 46.75%, Bard - 47.28%.

LEAGUE OF LEGENDS PATCH 16.16

Every patch all League of Legends champions are graded for the LoLalytics LoL Tier List.

The highest performing LoL champions are given an S tier while the remaining champions are ranked from A to D tier.

LoL Tier List ranks are based upon champion win rate, PBI index, best on champion win rate and best on champion average elo.

The best players are determined by their performance over the last 90 days with a minimum rank of Diamond and 50 games played on the champion.

tags: #najwieksze #win #ratio #postaci #lol #sezon

Popularne posty:

About the author

Tomasz Sanecki administrator

Informatyk z zawodu i zamiłowania. Od 2007r właściciel firmy Perfect Systems. Specjalista do spraw bezpieczeństwa IT, serwisu urządzeń elektronicznych, sieci komputerowych. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat nowoczesnych technologii, motocykli oraz włoskiego espresso.